تبلیغات
شهر سامان - مطالب هفته اول مهر 1389

بخش سامان زیر پوشش برنامه های شبکه تلویزیونی خبر قرار گرفت

جمعه 2 مهر 1389  01:03 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری گفت: بخش سامان شهرستان شهرکرد زیر پوشش برنامه های شبکه تلویزیونی 'خبر ' قرار گرفت.    
 
'عمران حیدری ' روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: باصرف 200میلیون ریال برای راه اندازی فرستنده 50 واتی، بیش از 25 هزار نفر از مردم منطقه از پوشش شبکه خبر بهره مند شدند.
به گفته وی ، برنامه های شبکه خبر روی کانال 53 باند UHF پخش می شود.
وی همچنین از دریافت برنامه های چهار شبکه سیما در روستای خیرآباد از توابع بخش مرکزی شهرستان کیارخبرداد.
حیدری افزود: با راه اندازی مبدل چهار برنامه ای در ایستگاه تلویزیونی روستای خیرآباد ، امکان دریافت برنامه های شبکه های یک، دو، سه و استانی سیما فراهم شد.
وی با بیان اینکه راه اندازی این مبدل جمعیت دو هزار و 500 نفری مردم منطقه را از برنامه های تلویزیونی بهره مندمی سازد، اظهارداشت: برای راه اندازی این مبدل 400 میلیون ریال از اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است

نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

بخش توریستی سامان آماده پذیرایی یک میلیون مسافر است

جمعه 2 مهر 1389  12:55 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

'اسفندیار قربانی' روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا ، ازفعال شدن ستاد اسکان مسافران تابستانی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: تمام مدارس شهر سامان آماده اسکان مسافران تابستانی است .
ویوجود تفرجگاه های متعدد در سواحل رودخانه 'زاینده رود' در حوزه بخش سامان را یادآور شد و گفت: با تدابیر اندیشیده شده امنیت برای اسکان خانوارهای گردشگر در پارک ها و بوستان های منطقه سامان برقرار است .
وی گفت: اکیپ ها و فروشگاه های بین راهی آماده توزیع محصولات باغی منطقه به قیمت مناسب بین مسافران تابستانی است .
شهر توریستی سامان در مجاور رودخانه زاینده رود و پل تاریخی'زمانخان' ودر25 کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال وبختیاری واقع است


نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

آب آشامیدنی شهر سامان شهرکرد کاملا بهداشتی است

جمعه 2 مهر 1389  12:54 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

'اسفندیار قربانی' روز یکشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: بدنبال خشک شدن و کاهش ناگهانی چاه های تامین آب شهر سامان ، مسوولان آب با روش تصفیه خانه ، بخشی از آب شرب شهر رال به صورت بهداشتی از رودخانه زاینده رود تامین کرده اند.
وی از اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار از مصوبات سفر سوم هیات دولت به استان برای ساخت تصفیه خانه بزرگ شهر سامان خبر داد و تصریح کرد: با تمهیدات انجام شده فاز نخست این طرح در اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادعای برخی افراد از آلوده بودن آب شرب شهر سامان را بی اساس اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، شهر 16 هزار نفری سامان ازتوابع شهرستان شهرکرد در ماه گذشته دچار بحران آب آشامیدنی شد و آب شرب قسمت هایی از این شهر توریستی جیره بندی شد


نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

واردات محصول هلو به چهار محال باغداران استان را نگران کرده است

جمعه 2 مهر 1389  12:53 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

بخشدار سامان از توابع شهرستان شهرکرد گفت: واردات محصول هلو از کشور ترکیه به چهارمحال وبختیاری و مناطق همجوار، باغداران این استان را نگران کرده است .
"اسفندیار قربانی"روز شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: با فرا رسیدن زمان برداشت محصول هلو از باغات چهارمحال وبختیاری که بخش عمده آن در بخش سامان شهرستان شهرکرد تولید می شود محصول هلو از کشور ترکیه بازار استان را اشباع کرده است .
وی از کنترل نکردن بازار میوه استان از محصولات خارجی در زمان محصول بومی استان ابراز تاسف کرد و گفت: در زمان برداشت 24 هزار تن محصول فاسد شدنی هلو در استان ، بازار استان های همجوار نیز از میوه هلو خارجی پر شده است .
بخشدار سامان نبود صنایع تبدیلی،فناوری و بسته بندی میوه در باغات حاشیه"زاینده رود" را از دلایل مهم زیان باغداران منطقه ذکر کرد و گفت: دلال ها و افراد سودجو با نفوذ به بازار میوه استان در زمان برداشت، دست رنج و زحمات باغداران استان را به یغما می برند .
به گزارش ایرنا، بخش سامان از توابع شهرستان شهرکرد در 35 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است که بخش عمده ای از 134 هزار و 670 تن میوه تولیدی استان در این بخش ساحلی زاینده رود تولید و روانه بازار می شود

نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

یکدوره مسابقه آمادگی جسمانی ویژه بانوان در شهر سامان

جمعه 2 مهر 1389  12:53 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

به مناسبت ولادت فرخنده حضرت فاطمه سلام الله علیها و نکوداشت مقام مادر و روز زن یکدوره مسابقه آمادگی جسمانی ویژه بانوان در شهر سامان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تربیت بدنی چهار محال و بختیاری، در محمود بهرامی مسئول نمایندگی بخش سامان گفت: 35 نفر از ورزشکاران این رشته از باشگاههای عمان - پویان - پاسارگاد و بسیج خواهران در شش گرون سنی در این رقابتها شرکت داشتند. در پایان این رقابتها نفرات برتر در گروههای سنی مختلف بدین شرح معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند:
در گروه سنی 22-19 سال : زهره امیدی----- در گروه سنی 25-23 سال: سمیرا صحرانشین ----- در گروه سنی 30-25سال : ماریا کبیری -- در گروه سنی 35-30 سال: صفیه مولوی ----- در گروه سنی 40-35 سال : رویا گوجانی و در گروه سنی 45-40 سال تهمینه رحمانی


نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

ساخت خانه عالم شهرک ابوذر شهر سامان آغاز شد

جمعه 2 مهر 1389  12:52 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

معاون اداری مالی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: ساخت خانه عالم شهرک ابوذر از توابع شهر سامان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، معاون اداری مالی اداره کل گفت: تغذیه فکری اقشار مختلف جامعه یکی از راه‌کارهای مفید فرهنگ سازی دینی است.

محمدرضا رستگار یکی از پیش نیازهای حضور مبلغان در روستاها را احداث خانه‌های عالم عنوان کرد و افزود: حضور روحانی مستقر در روستاها علاوه بر رفع شبهات دینی درجذب جوانان به مساجد و امور دینی مؤثر است.

وی ادامه داد: در همین راستا با توجه به درخواست‌های مکرر شهرک ابوذر بخش سامان خانه عالم شهرک ابوذر با زیر بنای 108 متر مربع با همکاری و مشارکت مردم در حال ساخت می باشد.

لازم به ذکر است در بخش سامان 11 خانه عالم وجود دارد.


نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

اجرای خط انتقال 20 کیلو ولت روستای گرمدره سامان

جمعه 2 مهر 1389  12:52 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

مدیر امور برق شهرستان شهرکرد گفت: کار اجرای خط تک‌مداره 20 کیلو ولت جدید روستای گرمدره در بخش سامان با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 340 میلیون ریال به پایان رسید.
رستم ایزدپور افزود: با اجرای این خط مشکل افت ولتاژ و قطعی‌های مکرر خطوط 20 کیلو ولت مسیر فیدر شش سد زاینده‌رود برطرف شده و پایداری شبکه برق‌رسانی در حاشیه زاینده‌رود به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.
وی از بهینه‌سازی و کاهش تلفات شبکه‌های 20 کیلو ولت پل زمانخان تا ابتدای روستای چم خلیفه خبر داد و گفت: با اعتباری بیش از 440 میلیون ریال کار کاهش تلفات این مناطق هم به اتمام رسید.
ایزدپور با اشاره به شروع فصل گرما و افزایش مصرف برق مشترکان ابراز امیدواری کرد که مشترکان برق با صرفه‌جویی و استفاده صحیح از انرژی حیاتی برق این صنعت را در تأمین برق پایدار و افزایش میزان رضایتمندی مشترکان یاری کنند.


نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

نمونه انواع گیاهان دارویی در حاشیه زاینده‌رود،

جمعه 2 مهر 1389  12:51 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

طاهر نوربخش یکی از باغداران حاشیه زاینده‌رود اقدام به کاشت 50 نمونه انواع گیاهان دارویی کرده است.
وی هدف از این کار را بومی کردن گیاهان دارویی عنوان کرد و گفت: این گیاهان با همکاری و راهنمایی کارشناسان مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کشت شد و تاکنون نیز بسیار مرغوب و قابل قبول رشد و نمو کرده است.
نوربخش گفت: کشت سنبل‌الطیف، نعناع فلفلی، سیاه‌دانه، رازیانه، بادنجونه و سداب از انواع گیاهان کشت شده در این مزرعه است.


نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

طرح پایداری شبکه های هوایی برق در دو روستای سامان اجرا شد

جمعه 2 مهر 1389  12:50 قبل از ظهر

نوع مطلب :اخبار شهر ،

مدیر امور برق شهرستان شهرکرد گفت: طرح پایداری شبکه های هوایی از طریق بهینه سازی و نصب 15 کیلومتر کابل خودنگهدار در دو روستای سامان اجرا شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت برق، "رستم ایزدپور" افزود: برای اجرای این طرح دو میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.
وی گفت: سایز نامناسب شبکه های 20 کیلو ولت هوایی و فشار ضعیف، عدم رعایت حریم لازم شبکه ها با ساختمان های روستایی به واسطه بافت قدیم،افت ولتاژ ناشی از اتصالات نامناسب و ناپایداری شبکه های از جمله عوامل تبدیل شبکه های برق به کابل خودنگهدار هوایی در این روستاهاست.
وی افزود: این طرح در روستاهای "سوادجان" و "چم کاکا" در بخش سامان اجرا شد که با اجرای این طرح میزان تلفات ، خاموشی های شبکه های هوایی و سرقت تجهیزات شبکه های هوایی کاسته می شود.
وی، از بهینه سازی چهار دستگاه ترانس هوایی در این روستاها خبر داد و گفت: کل شبکه هوایی فشار ضعیف این دو روستا و پایه های حامل شبکه به کابل خودنگهدار هوایی و پایه های بتونی تبدیل شد

نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

بهترین مرگ شهادت در پیشگاه ملتی است که هدفش استقلال و آزادی است

جمعه 2 مهر 1389  12:50 قبل از ظهر

نوع مطلب :شهدای سامان ،

شهید داریوش اکبری سامانی یکی از شهدای شهر سامان است که در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید. 4 ماه از دوران خدمت سربازی شهید اکبری گذشته بود که به جبهه دارخویین اعزام شد بعد از آن به جبهه خرمشهر منتقل شد ، در آن جا مجروح و به بیمارستان منتقل شد. پس از بهبودی ، در عملیات بیت المقدس شرکت کرد و دوباره از ناحیه پا مجروح شد ، بعد از بهبودی دوباره به جبهه مراجعت کرد و پس از مدتی به اتفاق 15 نفر از رزمندگان که فرماندهی آن ها را بر عهده داشت ، به طرف خط مقدم شلمچه پیشروی کرد پس از پیشروی هنگامی که در حال استراحت در سنگر بود ، گلوله توپ کفار بعثی به سنگر آنها اصابت می کند و او و یاران همرزمش به لقاء الله پیوستند. شهید داریوش اکبری در قسمتی از وصیت نامه خود آورده است : پدر و مادر عزیزم ، حال که این نامه را می خوانید ، من در میان شما نیستم و از این دنیا رفته ام زیرا طبق آیه شریفه" انالله و انا الیه راجعون" ما روزی که دنیا آمده ایم و روزی که از این دنیا خواهیم رفت و چه بهتر که این مرگ در راه کشور عزیزمان ایران و در پیشگاه ملتی باشد که هدفش استقلال و آزادی است ما حاضریم با دشمن شماره یک خود که همان آمریکای جنایتکار است تا آخرین قطره خون با چنگ و دندان مبارزه کنیم از شما پدر و مادر مهربانم خواهش می کنم به خاطر شهادت من ناراحتی و بی تابی نکنید افتخار کنید که فرزندتان در راه خدا شهید شده است زیرا خود این راه انتخاب کرده ام.

نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات() 

عکس هوایی شهر سامان

جمعه 2 مهر 1389  12:48 قبل از ظهر

نوع مطلب :شهرشناسی ،

عکس هوایی شهر سامان را می توانید در اینجا ببینید.


نوشته شده توسط: امیر | آخرین ویرایش:- | نظرات()